Jak pozbyć się insektów z domu?

Kwestia insektów w domu jest dość delikatna. Karaluchy, pluskwy czy inne robale nie kojarzą się zbyt pozytywnie. Najczęściej kiedy słyszymy o wnętrzach, w których zagnieździły się te robaki, mamy przed oczami zaniedbane przestrzenie, pełne brudu i śmieci. Tymczasem okazuje się, że i przez podłogę Twojego mieszkania może przebiec dorodny prusak. Co wtedy zrobisz, poza wydaniem przeraźliwego okrzyku i ucieczką na krzesło?  Jeżeli tylko zauważysz jakiekolwiek oznaki obecności insektów w Twoim domu, nie zwlekaj, tylko od razu przystąp do działania. W tym przypadku przeciąganie i granie na zwłokę przyczyni się tylko do rozwoju owadów w mieszkaniu. Możemy Cię zapewnić, że same z pewnością się nie wyniosą! Dziś poradzimy jak walczyć z insektami w domu.

Mole w kuchni i w garderobie

Otwierasz szafkę w kuchni, z której nagle wylatuje coś w rodzaju miniaturowej ćmy? Nie daj się zwieść! To mól kuchenny. Najczęściej zagnieżdżają się w sypkich produktach – mące, ryżu, przyprawach. Jeżeli zauważysz obecność moli, jak najszybciej zrób porządek w szafkach i pozbądź się otwartych opakowań z produktami i dokładnie umyj wnętrza szafek. Na półkach rozłóż liście laurowe. Mole wyjątkowo nie lubią ich zapachu.

Karaluchy i prusaki

Nie ulega wątpliwości, że karaluchy i prusaki to jedne z bardziej obrzydliwych insektów. Są nie tylko odpychające, ale i niebezpieczne. Przenoszą różne choroby, wywołują alergie – z pewnością ich obecność w naszych domach nie jest niczym dobrym. Zazwyczaj prowadza nocny tryb życia. Ich obecność możesz zaobserwować zazwyczaj niespodziewanie włączając światło w pomieszczeniu. Karaluchy zagnieżdżają się w ciasnych przestrzeniach. Aby pozbyć się karaluchów skutecznie, konieczne jest użycie specjalnych środków owadobójczych. Najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy specjalistycznej ekipy zajmującej się dezynsekcją.

Pchła i to nie szachrajka

Jest maleńka, mierzy zaledwie 2-4 mm, porusza się sprawnie i szybko, skacząc z miejsca na miejsce – tak w jednym zdaniu można scharakteryzować pchłę. Pchły mogą zerować na zwierzętach i na ludziach. Często znajdują sobie przytulny kącik w materacu – szczególnie jeżeli jest stary. Pchły gryzą nas i piją nasza krew. Obrzydliwe, prawda? Z pchłami można próbować poradzić sobie za pomocą olejków eterycznych – szczególnie tych z eukaliptusa. Zwierzaka trzeba od razu wykąpać w szamponie przeciwko pchłom i zaopatrzyć go w obróżkę przeciwpchelną.  Jeżeli jednak to nie pomoże, to konieczne będzie specjalisty, który użyje odpowiednich środków chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *