Jesień życia

Jesień życia – jak wykorzystać wolny czas?

Co tak właściwie może robić senior w wolnym czasie? Za granicą nikt nie zadaje tego pytania, bowiem o seniorów troszczą się wykwalifikowani opiekunowie, którzy dbają o zajęcia, o aktywność osób starszych – niejednokrotnie są to młode osoby pochodzące z Polski (samaris.eu). W Polsce jest jednak inaczej. Każdy sobie rzepkę skrobie. Co mogą robić Seniorzy w wolnym czasie?

Uniwersytecka przyszłość

Odkąd pojawiły się Uniwersytety Trzeciego Wieku, Seniorzy mają ręce pełne pracy! Grafiki zajęć komputerowych, z języków obcych, jak i gimnastyki wypełniają każdy dzień starszych osób. Spotkania towarzyskie, jak i zorganizowane wyjazdy, pozwalają Seniorom w pełni cieszyć się życiem. A co, jeśli w danym mieście nie ma żadnego oddziału UTW? Zawsze możecie się zebrać i go utworzyć, jeśli jednak nie macie takich zdolności organizacyjnych, to istnieją pewne alternatywy…

Działania społeczne

Istnieje dużo organizacji i stowarzyszeń, które działają na rzecz aktywności seniorów. Na dedykowanych ku ich promocji serwisach internetowych znajduje się wykaz działających organizacji. Jeśli jednak Seniorzy nie posiadają dostępu do internetu to takie informacje można uzyskać w Urzędach samorządowych, czy przy kościołach i domach kultury. Dziś sporo osób angażuje się w organizację życia społecznego, a seniorzy, jako jedna z większych grup, cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Wszystko przez zmiany przekroju społecznego, z jakimi mamy dziś do czynienia.

Seniorzy dziś biorą udział w ważnych konkursach, zabawach, rozwijają swoje talenty, pogłębiają wiedzę, angażują się w pomoc potrzebującym. Obraz starszej osoby siedzącej w domu zmienia się. Ludzie stają się coraz bardziej otwarci na przygodę, a wśród młodych taka postawa jest aprobowana i popierana.

9 myśli na temat “Jesień życia

  1. Ja też tak myślę :-p nie ma lepszego sposobu na pokonanie samotności i lęku niż bycie wśród innych, dlatego gratuluję wszystkim dowodzącym i organizującym UTW! Super robota!

  2. Ja jestem na emeryturze i uczę się teraz obsługiwać komputer, chodzę na fitness i kursy językowe. Wreszcie mam czas na to wszystko, na co nie miałam czasu kiedy pracowałam. Polecam takie rozwiązanie wszystkim starszym osobom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *