Co to znaczy być modnym?

Co to znaczy być modnym?

Jednoznaczne zdefiniowanie mody jest niezwykle trudne, czym jest moda to pytanie otwarte, na które nie można udzielić jednej odpowiedzi. Dla każdego z nas moda oznacza coś innego. Może to być ciągłe kupowanie nowych, markowych ciuchów, zmiana fryzury i makijażu, Bo przecież każda kobieta lub mężczyzna dążą do osiągnięcia jak najbardziej perfekcyjnego wyglądu, wzbudzającego podziw i nierzadko zazdrość u innych.

Jednak moda to nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, dotyczy także innych rzeczy czy dziedzin życia. Obserwujemy krótko lub długotrwałe trendy dotyczące innych przedmiotów pożądania, takich jak samochody, telefony, mieszkania. Określone marki czy rozwiązania np. dekoracji wnętrz, na pewien czas definiują to czy jesteśmy przysłowiowo modni czy też nie i sposób postrzegania nas, naszego samochodu czy mieszkania właśnie poprzez pryzmat mody. Osoby, które w życiu kierują się aktualnymi trendami zawsze będą starały się całkowicie spełnić wymogi definicji słowa moda.

Moda to również kwestia estetyki. Często zgodna z aktualnymi wymogami odzież czy jak wspomniałem wyposażenie domu czy mieszkania, kłoci się z podstawowymi wymogami estetyki. Spodnie, buty są niedopasowane do naszej sylwetki, fryzura czy makijaż wzbudzają wręcz śmiech, a wystrój naszego salonu jej przedmiotem krytyki. Zainteresowanie modą i podążanie za jej trendami powinno być więc niezwykle wyważone, musimy brać z niej tylko to co przyniesie nam korzyść, a nie brać wszystko bezkrytycznie, narażając się na śmieszność.

4 myśli na temat “Co to znaczy być modnym?

  1. Każdy jest modny na swój sposób. Dla mnie wystarczy mieć swój styl i umieć trochę się tym wszystkim bawić. Nikomu nie zaszkodziło jeszcze dodać trochę kolorów do ubrań czy też ciekawych dodatków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *