Jak urządzić eleganckie przyjęcie weselne?

Jak urządzić eleganckie przyjęcie weselne?

Wesele to szczególny dzień dla Pary Młodej. Jednak dla każdego ten dzień oznacza coś innego. Dla jednych nowożeńców wymarzone będzie wesele hotelu, pełnym przepychu i elegancji z wykwintnym menu, dla innych na odwrót, wesel marzeń będzie minimalistyczne i proste. Nie zważając jednak na osobiste upodobania, z pewnością każda Para Młoda chce ten dzień zapamiętać na całe życie, a wcześniej zaplanować go w 100%.

Harmonijna dbałość o szczegóły – podstawa eleganckiego wesela

Wykwintne wesele to przyjęcie zrobione ze smakiem i klasą. Pamiętajmy, że szykowne wesele nie oznacza tego, że musimy zaprosić 200 osób. Elegancja to połączenie: harmonii, symetrii oraz dbałości o szczegóły. Z pewnością można to osiągnąć na szumnym ekstrawaganckim weselu, jak i kameralnym – w towarzystwie najbliższych.

Piękne to znaczy spójne

Należy zadbać by wesele, odbyło się w jednorodnej konwencji. Ważne by wszystkie detale były jednolitej kolorystyki, począwszy od zaproszeń, winietek na stołach, bukietu Pani Młodej, na dekoracjach sali kończąc. Jeżeli na uroczystości obecne są druhny i drużbowie, ważne by fason sukienki i krawatów drużby były takie same lub podobne.

Detale na weselnym stole

Bez względu na wielkość wesela, należy zwrócić uwagę na każdy detal uroczystości. Elegancka i piękna zastawa stołowa, dobrej jakości obrusy i serwetki, świeże kwiaty na stołach oraz w innych miejscach, zadecydują o urokliwej oprawie przyjęcia. Jeżeli na stołach znajdą się gazowane napoje, umieśćmy je w niewielkich szklanych buteleczkach. Natomiast napoje niegazowane, takie jak woda mineralna czy soki, warto podawać w estetycznych szklanych dzbankach. Również szykownie wyglądać będą małe kawałki ciast oraz niewielkie muffinki w papilotach. Najlepsza i prosta zasada to zrezygnować z dużych porcji. Nie chodzi by goście, dostawali małe porcje i w efekcie wyszli głodni z wesela. A o to, by podać więcej dań i napojów, ale w małych porcjach. Pamiętajmy o tym, że jemy głównie oczami a małe, jest piękne i eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *