Lśniący mosiądz w Twoim domu

Mosiądz to materiał, z którego powstają piękne ozdoby o klasycznym stylu i ponadczasowej elegancji. Jego właściwości, pozwalają na wykonywanie kunsztownych zdobień. W wielu domach ozdoby wykonane z mosiądzu  i miedzi goszczą w postaci wytwornych naczyń, dzbanów czy pater. Mosiądz spotyka się również w formie okuć w stolarce okiennej, uchwytów w meblach, czy akcesoriów kominkowych.

Dlaczego mosiądz traci blask?mosiadz

Wielu posiadaczy mosiężnych elementów wystroju domu, zachodzi w głowę, dlaczego ich ozdoby tracą swój blask, ciemnieją i stają się matowe. Czasami można zauważyć specyficzny nalot, o zielonkawej barwie. To patyna, która powstaje na miedzianej lub mosiężnej powierzchni. Jest to patyna, która w naturalny sposób zabezpiecza przedmiot przed dalszą korozją. Żeby przywrócić wcześniejszy blask ozdobom w Twoim domu. Zanim jednak przystąpisz do działania sprawdź, czy na pewno masz do czynienia z przedmiotem z mosiądzu. Jak to sprawdzić? Najłatwiejszym pomysłem jest magnes. Gdy przyciągnie się z danym przedmiotem, oznacza to, że ozdoba jest jedynie pokryta warstwą mosiądzu. Należy więc zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia.

Istnieje wiele domowych metod czyszczenia przedmiotów z mosiądzu. W sieci znajdziecie wiele porad, które do czyszczenia z brudu i patyny polecają mieszankę octu, soli, cytryny a nawet mąki jaglanej. Jeżeli jednak chcesz szybkich i pewnych efektów, możesz zdecydować się na gotowy specyfik do czyszczenia mosiądz, np. specjalistyczna pasta CykCyk, dostępna na stronie producenta: http://cykcyk.com.pl/.

Pamiętajcie koniecznie, że stosując jakikolwiek środek chemiczny, trzeba koniecznie sprawdzić jego działanie na niewielkim fragmencie i w niewidocznym miejscu. Aby uniknąć ewentualnego uszkodzenia powierzchni i odbarwień, koniecznie stosujcie się do zaleceń producenta.

Polerujcie i cieszcie się pięknem swego domu!

4 myśli na temat “Lśniący mosiądz w Twoim domu

  1. Mosiądz faktycznie prezentuje się ładnie i klasycznie. Ostatnio zauważyłam, że coraz więcej ludzi odchodzi od takiego rozwiązania. Moim zdaniem szkoda, że ludzie wolą tandetną replikę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *