Kino Armaniego

Kino Armaniego

Zapewne nie każdy miłośnik kina wie, co łączy takie filmy, jak „Amerykański żigolak”, z główną rolą Richard’a Gere, „Miami Vice”, „Batman”, „Marsjanie atakują”, „Wysokie obcasy”, „Pulp Fiction”. Oprócz niezapomnianych aktorskich kreacji, te kultowe ekranizacje powstały także dzięki przebojowym luksusowym kostiumom, zaprojektowanym przez uchodzącego dziś za ikonę świata mody Włocha, Giorgio Armaniego. Sukces obrazu „Amerykański żigolo” przełożył się na niewątpliwie na rynek męskich ubrań i ekskluzywne ubrania z kaszmiru, alpaki, najlepszych owczych wełen, które  stały się na długo, symbolem statusu, całej generacji  amerykańskich młodych mężczyzn.

Kultowy serial lat osiemdziesiątych, „Miami Vice”, na długo wprowadził do męskiej mody, t-shirty noszone do garnituru zamiast tradycyjnej koszuli, pastelowe garnitury z szerokimi ramionami, co dziś jest wprawdzie symbolem kiczu tamtych lat, ale w owym czasie stanowiło prawdziwą rewolucję, a z pewnością wielki przełom w męskiej modzie na całym świecie. Sukces wielkich ekranizacji, do których projektował kostiumy Armani, sprawił, iż jego styl pokochały także wielkie gwiazdy Hollywood, doceniając luksus, prostotę i minimalizm.

Dzięki trwającej wiele dekad złotej epoce Armaniego, jako jedynemu z nielicznych twórców wielkich  marek, udało się przez lata zachować znaczną niezależność i swobodę w zarządzaniu marką Armani i projektowaniu kolejnych kolekcji. Giorgio Armani nigdy nie uległ namowom i skutecznie bronił swoją organizację przed przejęciem, a w świecie finansów i mody, mówi się także o jego niechęci do zaciągania kredytów bankowych.

3 myśli na temat “Kino Armaniego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *