Baletowy zawrót głowy

Baletowy zawrót głowy

Balet – taniec powstały z miłości do piękna ruchu, gestu, wrażeń muzycznych. Wspaniałe widowisko, przepełnione emocjami, bazujące na opowieściach o miłości, zdradzie, fascynacji. Powstaje coraz więcej szkół baletowych. Coraz więcej dzieci podejmuje trud nauki tańca klasycznego, mimo że to niezwykle ciężkie zadanie, wymagające wielu poświęceń.

Od 6 roku życia

Już od 6 roku życia dziewczynki trenują sztukę baletową, poznając figury, rozciągając się, podskakując. Podstawy przypominają gimnastykę akrobatyczną, choć prawdziwie akrobatyczne zadania pojawiają się na późniejszym etapie kształcenia. Dziewczynki szczególnie lubią balet przez tiulowe sukieneczki, zwane tutu, w których trenują – różowe rajstopki, białe spódniczki, to w pewien sposób spełnienie marzeń o zostaniu księżniczką. Stroje, w jakich występują baletnice możecie obejrzeć w sklepie Arabesque.pl. Czyż nie wyglądają uroczo?

Ponad możliwości

Trenowanie baletu to pokonywanie granic własnego ciała. Dziewczynki, jak i chłopcy, cechują się niezwykłą gibkością ciała. Potrafią zdziałać cuda pod względem rozciągliwości mięśni. Oczywiście bez predyspozycji naturalnych, treningi z nikogo nie uczynią mistrza. Osiągnięcie mistrzostwa w balecie często graniczy z cudem. Może dlatego balet cieszy się coraz większą popularnością? Może to właśnie przez ów trud i pokonywania własnych sił, tak wiele osób podejmuje się ćwiczeń baletowych?

4 myśli na temat “Baletowy zawrót głowy

  1. Balet na pewno świetnie wpływa na zakres ruchów i mobilizację tancerza. Myślę, że jeśli dziecko wyraża zainteresowanie baletem to warto pomyśleć o tym, aby zapisać je na treningi. Warto spróbować – może to właśnie okaże się pasją naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *